Saturday, 31 January 2015

Prototyp „Josephine” Clarensa WeatherspoonaBardzo, bardzo przyjemnie jest zapowiedzieć premierę najnowszej figurki kolekcjonerskiej z serii komiksu polskiego - Panią detektyw Jospehine Durmaz (Toys 005), Clarensa Weatherspoona. Komiks, który swojego czasu zrobił na wielu z nas piorunujące wrażenie swoją bogatą, wiktoriańską scenerią i niebanalną historią był jednym z najciekawszych objawień legendarnego już dziś magazynu Produkt.


Przypomnijmy, Josephine Durmaz to jedna z najciekawszych postaci kobiecych polskiego komiksu. Zadebiutowała pierwszą przygodą detektywistyczną w 2002 roku na łamach magazynu komiksowego Produkt. Josephine to świetnie napisany i narysowany komiks, oszałamia klimatem, detalem i rozmachem przedstawianych scen. Umiejscowienie wydarzeń w wiktoriańskiej Anglii pozwala autorowi na zaprezentowanie niezwykle atrakcyjnej wizualnie opowieści pełnej detali związanych z tą epoką (stroje, wnętrza, architektura).
Projekt figurki Josephine, przygotował specjalnie na potrzeby wydania edycji naszej figurki autor komiksu Clarens Weatherspoon (czyli Janusz Pawlak). Figurka powstanie w limitowanej edycji 12 sztuk. Każda jest ręcznie wykonana i malowana. Zapraszamy do składania zamówień. Cena figurki to 350 zł plus koszty wysyłki kurierem (15 zł).


Na zdjęciu figurka postaci Josephine, autorstwa Clarensa Weatherspoona (Janusz Pawlak).


Edycja 12 plus 1, 2015, 1969 Toys  

wysokosć 18 cm
Wykonanie Marcin Wojtaś

No comments:

Post a Comment